mIRC ile islami sohbeti yapmak

mIRc ile islami sohbet yapmak konusunda bilgi edinmek için öncelikle iletişim konusunu anlamak lazımdır. Kişilerin sohbeti kullanmasındaki asıl amaç da aslında bu iletişimdir. İletişimde bulunum mirc programı ile sohbet etmek bu nedenle önem arz ediyor.

İslami mirc kişiler arasında sağlanan iletişim insanların olmazsa olmazlarındandır. Sosyal ve fiziksel ihtiyaçların gerçekleştirilmesin iletişim bir araçtan ziyade o aracı oluşturan temel ögedir. Günümüzde insanların iletişim kurabilmelerini sağlayan çeşitli iletişim araçları vardır. Bunlardan birisi de internettir. İnternet yolu ile bilgisayar, telefon ve tabletler kullanılarak insanlar aralarında iletişim kurabilirler. Gelişen teknoloji ile iletişim daha da hızlanmakta ve kolay bir hal almaktadır. Sanal ortamlarda sohbetin gerçekleştirilmesi günümüzde mümkündür. Birbirinden farklı milyonlarca insan sanal ortamda sohbet edip birbirlerini ve kültürlerini tanıyabilme olanağına sahiptirler.

Sana ortamlarda chat yapılabilmesi imkanını sunan platformlar bulunmaktadır. Bu platformlara girebilmemiz için bizlere yardımcı olan programlar bulunmaktadır. İhtiyacımızı karşılayan bu platformların babası olarak nitelendirilebilecek olan ise mIRC ve icq’dur. Günümüzde sosyal ağların varlığı ve gelişmeleri ile bunlara facebook, skype gibi ortamlarda sohbetlerin gerçekleştirilmesini mümkün kılarken, oyun oynamamızı sağlayan uygulamaları da bizlere sunmaktadır. Fakat geçmişten bugüne en çok kullanılan ve insanlara chat yapabilme olanağı sunan ortam ise mIRC’dir. İnsanların görüntüden ziyade, yazılar ile birbirlerine iletişim olanağı sunan bu program milyonlarca kişiyi bünyesinde barındırmaktadır. Gündelik yaşamlarımızda bizleri ilgilendiren her şey iletişimin konusu olabilmektedir. Bu tarz muhabbet ortamlarında insanlar bir anısını, bir konu hakkındaki görüşlerini, oluşumlar hakkında değerlendirmelerini, kitapları, filmleri ve daha birçok şeyi başkalarıyla paylaşabilmektedir. Fakat bu ortamlar tehlikeli de olabilmektedir. Bu sebeple kendi kimliğimizi ve özel yaşantımızı, sırlarımızı herkesle paylaşmamalı, kendimizi deşifre etmemeliyiz. Aslında biraz da bu sebepten ötürüdür ki mIRC gibi platformlarda rumuz olayı vardır. İnsanlar rumuzlar kullanarak buralarda bulunabilmektedirler. Unutulmamalıdır ki karşımızdaki kişi bize kendisini anlattığı kadar tanınacaktır.

Mutlaka okumalısınız »  Mynet sanal sohbet kanalı

mirc islami sohbet

İslami mirc

Sohbetlerin gerçekleştiği mynet sohbet, mIRC gibi sanal platformlar artık başlı başına bir dünyadır. İçerisinde milyonlarca kullanıcıyı barındıran bu ortamlarda yalnız kalmamız mümkün değildir. Bulunduğumuz konumdan dünyanın öbür ucuna bağlanma fırsatını bizlere sunan bu platformlarda her an yeni şeyler keşfedebilir, başka insanlarla tanışabiliriz. Reel hayatımızdan uzaklaşmamız için kullanabileceğimiz bu ortamlar bize yeniliklerin kapısını açmakta ve bizleri başka dünyalarla tanıştırmaktadır. Bir bağımlılık haline gelebilecek sanal ortamda, kendimize dikkat etmeli ve uzun süre buralarda bulunarak gerçek hayattan kendimizi çekmemeliyiz. Bu ortamlarda tehlikeli durumlara karşı ve de ortamdaki seviyeyi korumaya yönelik yöneticiler bulunmaktadır. Sanal ortamın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi ve kendisini geliştirmesi için burada bazı kurallar bulunmakta ve adminler tarafından kurallar yönetilmektedir. Her platformun sağlığı açısından hem de kullanıcıların iyiliği açısından bu kurallar yürütülmektedir.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir